TEKSTY DO CZYTANIA DLA DZIECIZestawy Ćwiczeń

w Czytaniu

i Pisaniu 

część pierwsza i druga

Teraz możesz sama pomóc swojemu dziecku, które ma problem w czytaniu i pisaniu, np. z powodu dysleksji !

Oto gotowe Zestawy Ćwiczeń w Czytaniu i Pisaniu, na które składają się teksty do czytania oraz specjalnie dobrane, ciekawe ćwiczenia usprawniające funkcje potrzebne do czytania i pisania

Zapewne nie raz doświadczyłaś bezsilności wobec problemu swojego dziecka w czytaniu i pisaniu. To przecież podstawowe umiejętności szkolne. Jak konkretnie pracować z dzieckiem w domu? Jakie ćwiczenia są skuteczne? Skąd wziąć gotowe materiały do pracy z dzieckiem?

Odpowiedzi na te pytania dają Zestawy Ćwiczeń.

Zyskasz dzięki nim:

#gotowe ćwiczenia  opracowane na podstawie najnowszych badań w dziedzinie dysleksji, również tych prowadzonych w USA, gdzie badania są chyba najbardziej zaawansowane przy użyciu najnowszych urządzeń do obrazowania mózgu

#różnorodne ćwiczenia ( różnorodność jest niezbędnym warunkiem skuteczności terapii )

#proste teksty do czytania, które zawierają słowa najczęściej występujące w języku polskim        

#teksty o właściwej wielkości i kształcie czcionki (uwzględniające potrzeby dziecka z dysleksją)

#teksty o tematyce, jaką dzieci lubią ( mam pozytywny odzew od osób, które już zakupiły Ćwiczenia, że teksty się dzieciom podobają )

#kompletny zestaw ćwiczeń, tzn. dzięki niemu ćwiczone są wszystkie funkcje potrzebne w nauce czytania i pisania.

A także wypracujesz u swojego dziecka:

#automatyczne umiejętności w czytaniu i pisaniu, co można osiągnąć pracując na tym samym lub podobnym materiale i stosując różnorodne ćwiczenia 

#systematyczność w pracy ( ćwiczenia są opracowane na każdy dzień tygodnia – z wyjątkiem niedzieli )

#trwałe umiejętności ( na bieżąco utrwalane )

#motywację do pracy poprzez ciekawe i różnorodne ćwiczenia.

Chcę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, gdyż wiem - z bezpośredniej pracy z dziećmi - jak czasochłonne jest przygotowanie jednej godziny zajęć.

Jako praktyk uważam, iż jest luka na rynku, jeśli chodzi o materiały do pracy z dziećmi, które mają problemy w czytaniu i pisaniu.  Niby jest  dużo ćwiczeń i poradników na temat, jak pracować z dzieckiem dyslektycznym, ale jedna zakupiona książka nie pozwala wyćwiczyć wszystkich funkcji potrzebnychh do czytania. Z reguły jedna taka praca koncentruje się na jednej umiejętności.

Poza tym - na ogół - nie są to gotowce do zastosowania od zaraz. Trzeba z kilku książek skomponować ćwiczenia do zajęć z dzieckiem. A jest to bardzo czasochłonne. 


Dla kogo jest ten Zestaw Ćwiczeń ?

Dla dzieci od klasy II. Dziecko musi już czytać przynajmniej sylabami. Dzieci, które czytają głoskując, czyli po jednej literce, powinny przejść inny program nauki czytania.

Zestaw może być wykorzystywany przez starsze dzieci, czyli z klasy III lub IV, jeśli ich trudności w czytaniu i pisaniu są duże.

Zestaw jest przeznaczony do wykonywania w domu przez dziecko z pomocą rodzica. Chcę w tym miejscu zaznaczyć, że nawet, jeśli dziecko bierze udział w  zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych w szkole  raz w tygodniu, to i tak powinno pracować codziennie w domu. Tylko systematyczna praca daje dobre efekty.
 

 Jak w praktyce wygląda praca z dzieckiem w domu ?


Jeden Zestaw jest przeznaczony jest na jeden tydzień. Pracujesz z dzieckiem przez 6 dni w tygodniu (oprócz niedzieli). Wszystkie ćwiczenia oparte są na jednym tekście, ponieważ ich celem jest bardzo dobre opanowanie wyrazów występujących w danym tekście. Tak właśnie pracuje się z dziećmi z dysleksją.

Każdy Zestaw jest inny, jednak zasady według jakich zostały stworzone, są takie same. Oto one:

1. Wszystkie ćwiczenia podporządkowane są jednemu tekstowi, który ma zostać w danym tygodniu wyćwiczony do poziomu automatyzmu.

2. Praca zaczyna się od poznania słów, które wystąpią w tekście.

3. Wyrazy te są utrwalane we wszystkich ćwiczeniach występujących w danym Zestawie.

4. Ćwiczenia służą nie tylko doskonaleniu czytania i poprawności pisania pod względem ortografii, ale również wzbogacaniu słownictwa i lepszemu rozumieniu tekstu oraz ćwiczą umiejętność wypowiadania się na piśmie. Można powiedzieć, że ćwiczone są wszystkie sfery potrzebne do płynnego czytania, rozumienia  tekstu oraz poprawnego pisania pod względem ortografii. Nie uwzględniam w Zestawach ćwiczeń na  "brzydkie pismo", czyli dysgrafię. To wydłużyłoby czas pracy każdego dnia o kolejne kilkanaście minut.

5. Wielkość czcionki i jej kształt dobrałam w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić dziecku czytanie.

Teksty do czytania i niektóre ćwiczenia trzeba wydrukować.

#

Opinia mamy, która korzystała z Zestawów Ćwiczeń w pracy ze swoim dzieckiem

Wielkie dzięki za Pani Pomoce. Moje dziecko polubiło pracę z tekstem, czytanie i wszelkie inne zabawy. Naprawdę dobrze nam się teraz pracuje, czego nie mogę powiedzieć o wcześniejszej irytacji. Obustronnej…

                                                 Karina

Jaką mam gwarancję, że te Zestawy Ćwiczeń będą dobre dla mojego dziecka?

Ćwiczenia dla dzieci z dysleksjąMyślę, że będziesz zadowolona z możliwości pracy z własnym dzieckiem w oparciu o gotowe materiały. Jeśli jednak okaże się, że nie będziesz, albo Zestaw okaże się nieodpowiedni dla Twojego dziecka, zwrócę Ci pieniądze. Napisz tylko do mnie maila. Gwarancja obejmuje 14 dni od momentu zakupu.

Ile kosztują Zestawy Ćwiczeń?

Każda z części zawiera po 4 Zestawy Ćwiczeń w formacie pdf (jest to tzw. książka elektroniczna). Jedna część wystarczy na miesiąc efektywnej i codziennej pracy z dzieckiem. Nie musisz już korzystać  z innych materiałów. Zestawy są  tak skonstruowane, że zapewniają rozwój wszystkich funkcji potrzebnych do nauki czytania i pisania.  

                                                                                                                                                     Możesz zakupić jedną część lub obie.

         Cena obu części = 50 zł

 W dniach 28.10.2022 - 13.11.2022 = 20 zł 

           Cena jednej części = 30 zł  

 W dniach 28.10.2022 - 13.11.2022 = 10 zł     

W jaki sposób złożyć zamówienie?

Aby mieć dostęp do  Zestawów Ćwiczeń w Czytaniu i Pisaniu (wraz z tekstami do czytania), kliknij w guzik zamówienia. Po dokonaniu zapłaty otrzymasz dostęp do strony z materiałami. 

Zapoznaj się z Klauzulą RODO - kliknij tutaj

Zapoznaj się z Regulaminem Serwisu - kliknij tutaj 

CZĘŚĆ PIERWSZA I DRUGA

                                            Zamów teraz

                                            

 CZĘŚĆ PIERWSZA

Zamów teraz

CZĘŚĆ DRUGA

Zamów teraz

PS.  Pamiętaj, że praca z terapeutą raz w tygodniu to za mało, aby osiągnąć trwałe efekty. Musisz wspomóc swoje dziecko codzienną pracą. Zestawy, które przygotowałam zapewniają Ci kompletne materiały do pracy z dzieckiem w domu. Nie musisz szukać w różnych książakch ćwiczeń i tekstów do czytania dostosowanych do potrzeb Twojego dziecka i komponować je w całość. Godzina terapii kosztuje przeciętnie od 60 zł do 100 zł. A tutaj masz materiały na 2 miesiące codziennej pracy za   50 zł.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kim jestem i poczytać o sposobach pomagania swojemu dziecku w czytaniu i pisaniu, wejdź na stronę: http://MojeDzieckoDobrzeCzyta.pl